Untitled Document

SIKÇA SORULAN SORULAR

Raf ömrü ne kadardır?

Ürünlerimiz serin, güneş görmeyen ve kuru hava ile uygun saklama koşullarında muhafaza edilirse iki yıl raf ömrü vardır. Soğuk hava deposunda da muhafaza edilebilir.

İdeal saklama koşulları nelerdir?

Nemden uzak ve oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

Bakliyatın sağlık açısından önemi nedir?

Mısır, buğday ve kabuklu pirinç gibi nişasta açısından zengin, işlemden geçmemiş tahıllar; patates gibi kökler; fasulye ve mercimek gibi baklagillerin tüketilmesi kanser riskini azaltır.

Bakliyat alımında nelere dikkat etmeliyiz?

Ürünün yetiştirildiği bölgenin toprak yapısı, ürünün özellikleri (pişirme ve lezzet) araştırılmalı. Ürün kalibresinin homojen olmasına dikkat edilmeli. Yabancı maddelerden arındırılmış ürün satın almaya dikkat edilmeli. İthal-yerli, yeni-eski ürün ayrımı yapılmalı, karıştırılmış ürünler satın alınmamalıdır.

Mercimeğin faydaları nelerdir?

Besin değeri oldukça yüksek olan mercimek vücuda ve zihne güç verir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Gözlere de yararlıdır. Mercimeğin kalori değeri de yüksektir. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Kansızlara faydalıdır. Anne sütünü attırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür ve kan akışını hızlandırır. Kalp ve damar hastalıkları ile şeker hastalığından korunmaya yardımcı olur. Kalp krizi riskini azaltır. Bağırsakları çalıştırarak vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. Kırmızı tanelileriyle yapılan çorbasını severek içtiğimiz; yeşil taneleriyle hazırlanan salata, yemek ve köftesini keyifle yediğimiz doğal protein kaynağı Mercimek bitkisi, baklagillerdendir. Anayurdu Akdeniz havzası ve Anadolu olan bir yıllık tarım bitkisi mercimek, buradan dünyanın öteki kesimlerine de yayılmıştır.

Pirincin faydaları nelerdir?

Mideyi hafif tutar, kuvvetlendirir, temizler ve bir zaman midede eğleşir. Nitekim Hindistan tabipleri “Pirinç, sığır sütü ile pişirilerek yenilirse, gıdaların en üstünü ve en faydalısıdır” demişlerdir. Pirinç vücudu geliştirir, cildi güzelleştirir, gıda değeri de yüksektir. Kabızlık yapar, süt ile pişirilirse bu etkisi azalır. Şekerle alınırsa, mideden daha kolay geçer.

İthal bakliyat ile yerli bakliyat arasındaki fark nedir?

Yerli üründe elde edilen kalite ithal ürünlerde elde edilemez.

Katık Bakliyat markası altında hangi bakliyatlar bulunuyor?

Ürün bilgilerine ürünler sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için; http://www.katikbakliyat.com/urunlerimiz.php

Nasıl tedarik edebilirim?

Yakında faaliyete geçecek olan e-ticaret sitemiz aracılığı ile tedarik edebilirsiniz.

Katık bakliyat © 2019    Tüm hakları saklıdır. Sitedeki materyaller izinsiz kullanılamaz.